Klimatyzator ścienny Rotenso Imoto X – opis urządzenia

Rotenso Imoto X – opis urządzenia

Rotenso Imoto X to klasycznie prezentujący się klimatyzator ścienny o krawędziach wykończonych transparentnym szkłem akrylowym. Urządzenie doskonale komponuje się z aranżacją każdego wnętrza, ale – co najważniejsze – skutecznie chłodzi latem i ogrzewa pomieszczenie zimą. Grzałki tacy ociekowej umożliwiają wydajną pracę w temperaturze do -22℃. Dzięki zastosowaniu sterowania inwerterowego oraz energooszczędnych silników prądu stałego oferuje najwyższą klasę energetyczną A+++/A++. Klimatyzator wyróżnia szeroki kąt nawiewu, dzięki któremu w całym pomieszczeniu panują stabilne warunki. Znaczenie mają również zaawansowane filtry i jonizator, które skutecznie oczyszczają nadmuchiwane do pomieszczenia powietrze. Użytkownicy doceniają także niebywały komfort obsługi zdalnej za pomocą intuicyjnie zaprojektowanej aplikacji mobilnej.

 

Klimatyzator Rotenso Imoto X to sprawdzone urządzenie całoroczne

Jedną z cech wyróżniających klimatyzator Rotenso Imoto X jest system 4D eMOTO, czyli automatyczne sterowanie pracą żaluzji pionowych i poziomych. Dzięki zastosowanym w jednostce specjalnym siłownikom możliwa jest zmiana kierunku nawiewu – użytkownik może zrobić to z poziomu pilota lub aplikacji mobilnej. Dodając do tego szeroki kąt nawiewu, uzyskujemy optymalne warunki w pomieszczeniu oraz stabilną temperaturę na całej jego powierzchni.

Rotenso Imoto X jest wyposażony w moduł Wi-Fi, dzięki któremu umożliwia zdalne sterowanie z poziomu telefonu. Obsługa odbywa się za pomocą standardowego pilota lub poprzez rozbudowaną aplikację mobilną. Użytkownik może więc ustawić pożądaną temperaturę w dowolnym momencie, niezależnie od miejsca, w którym się znajduje. Na komfort użytkowania wpływa również niska głośność urządzenia. Jest szczególnie polecane do pomieszczeń, w których liczy się cisza. Doskonale sprawdza się w sypialni, pokoju dziecięcym czy gabinecie. Jest dobrym rozwiązaniem także do biura. Głośność klimatyzacji zaczyna się od 20 dB(A) – to mniej niż szept! Nie stanowi przeszkody w swobodnej rozmowie i podczas wytężonej pracy, nie utrudnia także zasypiania i spokojnego snu.

Ogromną zaletą klimatyzatora Rotenso Imoto X jest zaawansowana filtracja powietrza. Urządzenie zostało wyposażone w 3 filtry:

  • filtr Cold Nano iAIR, który wychwytuje lotny formaldehyd i związki organiczne ze skutecznością na poziomie 92,9%,
  • filtr antybakteryjny HEPA iAIR, który służy zatrzymywaniu drobnych pyłów i drobnoustrojów,
  • filtr elektrostatyczny HD iAIR, który pochłania kurz.

Dodatkowym wsparciem jest zastosowany w urządzeniu Super Jonizator iAIR. Klimatyzator Rotenso Imoto X generuje naładowane ujemnie cząsteczki, które wchodzą w reakcję z napotkanymi zanieczyszczeniami. W ten sposób neutralizują je, pozostawiając powietrze czyste i przyjemnie rześkie.

 

Klimatyzator Rotenso Imoto X – jednostka wewnętrzna

Klimatyzator ścienny Rotenso Imoto X zapewnia również zaawansowane autoczyszczenie. Urządzenie samodzielnie zabezpiecza jednostkę wewnętrzną przed rozwojem drobnoustrojów w jej wnętrzu. Użytkownik nie musi więc martwić się ich potencjalną obecnością w powietrzu wylotowym – nawiew oferowany przez urządzenie jest najwyższej jakości.

Klimatyzator do grzania domu Rotenso Imoto X

Nowoczesny i elegancki Rotenso Imoto X to klimatyzator z funkcją ogrzewania. Został zaprojektowany z myślą o użytkowaniu całorocznym – latem uchroni przed uciążliwymi upałami, jesienią i zimą zapewni przyjemne ciepło w całym mieszkaniu. Urządzenie pracuje wydajnie przy temperaturze zewnętrznej sięgającej aż -22℃. Możliwość stosowania w mroźne dni zapewniają m.in. grzałka tacy ociekowej i grzałka karteru sprężarki. To dzięki nim nie dochodzi do oblodzenia agregatu, co zabezpiecza wentylator. Gwarantują również wysoką wydajność i przedłużenie żywotności jednostki zewnętrznej.

Klimatyzator Rotenso Imoto X oferuje także cenną w okresie jesienno-zimowym funkcję utrzymywania dodatniej temperatury na poziomie +8℃. Wykorzystuje się ją głównie w garażach, domkach letniskowych czy magazynach, gdzie konieczne jest zabezpieczenie instalacji wodnej i kanalizacyjnej przed zamarznięciem.

Rotenso Imoto X – dostępne jednostki

Klimatyzator ścienny Rotenso Imoto X występuje w kilku wariantach:

  • klimatyzator o mocy chłodniczej 2,6 kW,
  • klimatyzator o mocy chłodniczej 3,5 kW,
  • klimatyzator o mocy chłodniczej 5,3 kW,
  • klimatyzator o mocy chłodniczej 7,3 kW.

Urządzenie może być więc z powodzeniem wykorzystywane w pomieszczeniach o powierzchni do 26 m2, do 35 m2, do 53 m2 lub do 73 m2.

Zobacz nasze realizacje i sprawdź, czy klimatyzator Rotenso Imoto X będzie dobrym wyborem dla Ciebie!