AUX Freedom – opis klimatyzatora

Klimatyzator AUX Freedom to klimatyzator ścienny o zakresie mocy chłodniczej od 2,5KW do 7KW mocy chłodniczej, który został wprowadzony na rynek w 2020 roku. Jego zaletą jest klasyczny wzornictwo i design, który na pewno jest na czasie i nie odstępuje klimatyzatorom klasy premium. W klimatyzatorze zastosowano najnowszą technologię inwerterową oraz zastosowano czynnik R32, który jest bardzo wydajny i bardzo ekologiczny. Dzięki temu urządzenie może cechować się klasą energetyczną A++ przy chłodzeniu oraz A+ przy grzaniu.

Klimatyzator AUX Freedom wyróżnia się swoimi funkcjami, które poprawiają nasz komfort przebywania w pomieszczeniu. Mimo, że jest to klimatyzator podstawowy to posiada sporo dodatkowych funkcji. Między innymi wbudowana kontrola tempteratury z pilota iFeel, jonizator powietrza ColdPlasma czy programator czasowy ale najistotniejszą funkcją w tym modelu marki AUX jest moduł WiFi, dzięki któremu możemy sterować klimatyzatorem na odległość dzięki sieci internetowej w pomieszczeniu.

Agregat klimatyzatora osiąga tylko 40db głośności co czyni go jednym z najcichszych urządzeń na rynku. Jest to poniżej normy przepisów budowlanych więc śmiało można stosować klimatyzator na osiedlach mieszkalnych, gdzie hałas na pewno nie będzie przeszkadzał sądziadom.

Klimatyzator posiada również funkcje samoczyszczenia. Przy włączeniu tej funkcji, klimatyzator włącza się w tryb chłodzenia. W ten sposób kurz w połączeniu z wodą zbiera się na lamelach. Następnie klimatyzator uruchamia się w trybie grzania i wyparowuje pod wpływem temperatury. Wszystkie drobnoustroje zostają wydmuchane przez wentylator przez co urządzenie jest czystsze i pozbawione grzybów i drobnoustrojów.