Klimatyzatory kasetonowe

Klimatyzatory kasetonowe montowane są w konstrukcjach sufitów podwieszanych. Są to urządzenia typu split, składające się z dwóch jednostek: zewnętrznej, w formie skraplacza oraz wewnętrznej, w formie parownika.

Klimatyzacja kasetonowa – wady i zalety

Klimatyzatory kasetonowe chłodzą, ogrzewają, oczyszczają powietrze we wnętrzu, a ponadto są wydajne i energooszczędne. Sam montaż klimatyzacji tego typu jest dość łatwy.
Na rynku dostępne są klimatyzatory kasetowe, które posiadają jeden, dwa lub cztery kierunki nawiewu, z czego za najbardziej popularne uważa się te czterokierunkowe, ponieważ rozprowadzają powietrze w sposób równomierny.
Za zaletę klimatyzatorów kasetonowych uważa się fakt, że nie zajmują dużej ilości powierzchni użytkowej wewnątrz pomieszczenia, a ponadto zapewniają optymalne rozprowadzenie powietrza, dzięki czemu są bardzo praktyczne w mieszkaniach oraz w budynkach użyteczności publicznej. Z kolei wadą w tym przypadku jest fakt, że wymagają montażu w dość wysokich pomieszczeniach, dlatego znacznie częściej znajdziemy je w lokalach usługowych niż w prywatnych domach. W takiej sytuacji atutem klimatyzatorów kasetowych jest też atrakcyjny wygląd, ponieważ na widoku znajduje się tylko zewnętrzna, estetyczna część, którą można dopasować do aranżacji wnętrza.

Szukając wysokiej jakości klimatyzacji kasetonowej warto sprawdzić klimatyzacje Kliminstal. Firmy, która zaoferuje innowacyjne rozwiązanie, dopasowane do potrzeb budynków mieszkalnych i dużych obiektów o przeznaczeniu użytkowym.